9 ژانویه 2020 , 06:01
صدراعظمی مجدد سباستین کورتس
سیاسی

دولت ائتلافی جدید اتریش متشکل از حزب سبز و حزب محافظه کار خلق اتریش به صدر اعظمی مجدد “سباستین کورتس” ۳۳ ساله رسما کار خود را آغاز کرد.


خانم بیرلاین پیشتر با رای عدم اعتماد مجلس و سقوط دولت فیروزه‌ای/آبی از طرف رئیس‌جمهور ماموریت یافته بود در یک دوران انتقالی و تا برگزاری انتخابات زود هنگام بر صندلی صدارت اعظمی بنشیند.

 به نقل از هفته نامه “اشپیگل”، حدود صد روز بعد از انتخابات پارلمانی اتریش دولت جدید این کشور به صدر اعظمی مجدد “سباستین کورتس” ۳۳ ساله رسما آغاز به کار کرد. کورتس برای دومین بار سکان صدر اعظمی این کشور را در دست گرفته و در راس یک ائتلاف متشکل از محافظه کاران و حزب سبز اتریش قرار گرفت.

به این ترتیب دولت ائتلافی جدید اتریش متشکل از حزب محافظه کار خلق و حزب سبز اتریش رسما کار خود را آغاز کرد. “الکساندر فان در بلن”، رئیس جمهور اتریش روز سه شنبه تیم ۱۷ نفره کابینه جدید اتریش به صدر اعظمی “کورتس” را بر سر کار آورده و مراسم سوگند را برگزار کرد.

ائتلاف بین حزب خلق اتریش و سبزها تنها دولت با چنین شکلی در اتحادیه اروپا است. کابینه جدید “کورتس”، از ۱۴ وزیر تشکیل شده است و برای اولین بار در تیم دولتی وی تعداد زنان بیشتر از مردان است.

حزب خلق اتریش در انتخابات پارلمانی اواخر سپتامبر سال گذشته با کسب ۳۷٫۵ درصد آراء پیروز شد. حزب سبز هم با کسب ۱۳٫۹ درصد آراء چهارمین حزب قدرتمند در این کشور شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *