11 ژانویه 2020 , 02:01
فساد سیاسی در لایه‌های حزب آزادی
سیاسی

رسوایی و فساد سیاسی در بالاترین لایه‌های حزب آزادی

ماجرا مربوط به ویدیویی میشود که دیروز منتشر شد و به سرعت مثل یک بمب در محافل سیاسی، رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی اتریش ترکید.این ویدیو که از طرف اشپیگل آلمان منتشر شده مربوط به محفل هاینس کریستین اشتراخه رهبر حزب و یوهان گودینوس رئیس پارلمانی حزب آزادی در ویلایی در ایبیزای اسپانیاست. جایی که اشتراخه برای طرف روسی شرح میدهد که چطور با کمک استراتژی‌های او! در اتریش سرمایه‌گذاری کلان کنند و با زد و بند و بازی‌های سیاسی قدرت را به قول او قبضه کنند!

ویدیو مربوط به سال ۲۰۱۷ و دقیقا قبل از انتخابات پارلمانی اتریش است همان انتخاباتی که اشتراخه و حزبش سوار بر جو بوجود آمده از افزایش شدید مهاجرت به اروپا، افکار رای دهنده‌ها را تحت تاثیر قرار دادند و توانستند در یک پیروزی انتخاباتی وارد ائتلاف دولتی شوند و پست‌ها و وزارت‌خانه‌های مهمی چون پست معاونت صدراعظم و وزارت کشور را تصاحب کنند!

جناب معاون صدراعظم در این ویدیو با آب و تاب جزئیات استراتژی سیاسی خودش را برای طرف روسی شرح میدهد. او که در اکثر مواقع متکلم وحده است در جایی میگوید “ببینید ببینید ثروتمندان زیادی هستند که حاضرن مبالغی از ۵۰۰هزار تا دو و نیم میلیون یورو بپردازند تا مالیات کمتری پرداخت کنند! اما آنها این پول را نه به طور مستقیم به حزب بلکه به باشگاههای متفرقه‌ خواهند پرداخت!”
در جای دیگری به طرف روسی میگوید “اگر شما روزنامه کرونه اتریش را تصاحب کنید آنوقت این روزنامه دقیقا یکی دو هفته قبل از انتخابات، حزب و چندین تن از افراد ما را اصطلاحا پوش کند! ما به راحتی نه ۲۷ درصد بلکه ۳۴ درصد رای خواهیم داشت!”

جناب اشتراخه در این محفل چنان در چند دقیقه تمام زندگی سیاسی خودش را نابود میکند که انگار نه یک لیوان بلکه چندین سطل ودکا نوشیده است! و قسم خورده تا نابودی کامل ساکت نشود!واکنش محافل سیاسی اتریش که این ویدیو را بسیار تکان دهنده و شوکه کننده توصیف کرده‌اند همچنان ادامه دارد اما چیزی که بین آنها مشترک است این است که یکصدا خواهان استعفای معاون صدراعظم یا اخراج او هستند.پاملا رندی واگنر رئیس حزب اپوزیسیون پارلمان خواستار استعفای فوری اشتراخه از انتخابات پیش روی پارلمان اروپا شده و با یادآوری مسئولیت سباستین کورتس صدراعظم اتریش خواستار پاسخگویی او در رابطه با رفتار معاونش شده است.

در حالی که واکنش‌ها همچنان شدید ادامه دارد باید دید با تمام شدن تعطیلی آخر هفته و شروع روز کاری پارلمان در دوشنبه کار به کجا خواهد کشید و آیا شاگرد یورگ‌هایدر یعنی اشتراخه مردی که تمام دانش، شعور و تفکر پوپولیستی سیاسی‌اش محدود به دو کلمه مهاجر و مهاجرت است استعفا خواهد داد؟
این رسوایی تا کجا دامن حزب آزادی و دولت فیروزه‌ای آبی را خواهد گرفت؟
‏آیا حزب آزادی همچنان در دولت باقی خواهد ماند یا دولت ائتلافی سقوط خواهد کرد؟
در صورت باقی ماندن آبی‌ها در دولت آیا یکی از گزینه‌های روی میز برای ریاست حزب و طبعا معاونت صدراعظم نوربرت هوفر خواهد بود؟
برای جواب این سوالات باید چند روزی صبر کرد و دید فضای ملتهب سیاسی کشور دقیقا چند روز مانده به انتخابات مهم پارلمان اروپا چه سرانجامی خواهد داشت!

منبع: کانال تلگرام Persischwien

https://t.me/persischwien

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *