10 ژانویه 2020 , 01:01
کاهش دریافتی اجتماعی در اتریش
اجتماعی

باز هم اخباری درباره کاهش دریافتی اجتماعی در اتریش. دولت میخواهد علیرغم مخالفت پارلمان اروپا حداقل دریافتی مهاجرین را کاهش دهد.

دولت اتریش مدتهاست که در تلاش است بر پایه قوانینی، حداقل دریافتی اجتماعی (نقدی) را کاهش دهد و روشی مناسب را برای اجرای این تصمیم اتخاد کند.در همین راستا قبلا از کاهش کمک اجتماعی ۸۶۳ یورویی به میزان ۳۰۰ یورو و رساندن آن به ۵۶۳ یورو، و شرط دریافت کامل آن دانش زبان آلمانی صحبت شده است.

تازه‌ترین خبر در همین زمینه حکایت از کاهش ۳۰۰ یورویی کمک هزینه اجتماعی فقط برای مهاجران و نه اتریشی‌ها دارد و بر این مبنا قرار است دارندگان شهروندی اتریش همان ۸۶۳ یورو، مهاجرین با ۳۰۰ یورو کاهش ۵۶۳ یورو و پناهندگان از این ۵۶۳ یورو ۳۵۰ یورو نقدی و بقیه را به صورت کالا دریافت کنند.

پناهندگانی که مدرک پایان تحصیلات متوسطه(در اتریش) بگیرند و یا دانش زبان آلمانی خود را تکمیل کنند میتوانند مبلغ ۸۶۳ یورو را به صورت کامل دریافت کنند که البته این موارد حداقل ۵سال به طول خواهد انجامید و ظاهرا هدف این سیاست‌ها پناهندگان تازه‌وارد یا آنها که هرگز تکانی به خود نداده‌اند هستند چرا که ما بارها در توضیح سیاست‌های جدید اتریش از زبان سیاست‌مداران دولت ائتلافی فیروزه‌ای آبی شنیده‌ایم که هدف ما به صفر رساندن مهاجرت به سیستم اجتماعی اتریش است.
البته شاید دولت در کنار آن امیدوار هم هست که بتواند از طریق همین کاهش پرداختی اجتماعی، باعث تحرکی در آنها که فقط به امید دریافت کمک‌های اجتماعی روز به شب می‌رسانند نیز بشود.

خبرها حکایت از آن دارند که حزب آزادی FPÖ که در دولت حاضر اتریش حضور پررنگی نیز دارد، در نظر دارد که سال آینده دریافتی بیمه بیکاری را نیز دستخوش تغییرات کند.

منبع: کانال تلگرام Persischwien

https://t.me/persischwien

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *