طراحی سایت

وبسایت چیست و چرا درهرکسب و کاری به وبسایت نیاز داریم ؟
درعصرحاضر دنیای مجازی و فضای اینترنت به شدت مختصات و فرم کسب و کارها را دگرگون کرده و تحت تاثیرخودقرارداده است . اکنون تصور لحظه ای بدون استفاده از خدمات اینترنتی بسیار غیرممکن به نظر می رسد همه ما برای ساده ترین کارها مانند پرداخت قبض ها و یا خرید ساندویچ از اینترنت استفاده می کنیم حالا درنظربگیرید زمانی که مردم عادی تااین درجه به اینترنت و شبکه های اجتماعی ووبسایتها وابسته اند ، کسب وکارها و تجارت تا چه اندازه ای به این فضا و تکنولوژی وابسته است .
در دنیای امروز انسانها وبه خصوص جوانان بیشتراوقات خودرا در وبسایتها و شبکه های اجتماعی می گذرانند وبه هین علت بیشترمردم درطول روز وتا پاسی از شب آنلاین هستند بنابراین واضح است
که هر کسب و کاری باید مشتری های خودرا دراین فضا پیدا کرده و توجه آنها را به محصول ویا خدمات خود جلب کرده و اقدام به فروش نماید .
دراین فضای مجازی که اتفاقا اصلا هم مجازی نیست ابتدا باید موجودیت داشته باشیم واین موجودیت و آدرس تجارت ما درواقع همان وبسایت ماست . حال تصورکنید تمام بیزنس شما میخواهد
دراین سایت به نمایش عموم وبازار هدف شما درآید مطمینا و حتما بهترین محتوی را برای نمایش و عرضه محصولات و خدمات خود در نظر می گیرید .
به اعتقاد اکثر کارشناسان، استفاده از فضای اینترنت به عنوان یک ابزار جدید و مهم در تجارت امروز بسیار حایز اهمیت است. حتی آن دسته از کسب و کارهایی که خود را در زمینه تجارت سنتی موفق می‌دانند باید به این امر توجه ویژه ای داشنه باشند. اینترنت یکی از بسترهای مناسب توسعه کسب و کار است که لحظه به لحظه بر کاربران آن افزوده می‌شود و می‌تواند نقش مهمی در ارتباط بلندمدت بین شما و مشتریانتان ایفا کند.

امروزه داشتن یک سایت اینترنتی برای شرکت ها، موسسات و.. تنها یک نیاز تلقی نمی شود بلکه یک ضرورت است. وب مهم ترین ابزار ارتباطی انسان در عصر ارتباطات و دنیای اینترنت می باشد و با پیشرفت تکنولوژی و گسترش روز افزون تجارت الکترونیک مسلما” یکی از راهبرد های اصلی هر تجارتی گام برداشتن به این سو خواهد بود.

در دنیایی که بسیاری از کارها بر پایه اینترنت انجام می‌گیرد و مردم بیشتر وقت خود را در اینترنت می‌گذرانند، داشتن  وب سایت کسب و کار اینترنتی مزیت بزرگی محسوب می‌شود.

از آنجا که وب سایت کسب وکار اینترنتی ویترین کار شما می‌باشد مشتریان بالقوه همان کالا یا خدماتی را خواهند دید که شما می‌خواهید. این کمک بزرگی است برای شرکت هایی که به سرعت در حال رشد هستند و می‌خواهند بزرگتر شوند و همچنین شرکت‌های بزرگی که می‌خواهند خدمات شخصی بیشتری ارائه کنند. وب‌سایت بعنوان بستر تبلیغاتی شما عمل می‌کند و تمام جزئیات کسب و کار اینترنتی، معرفی محصولات و پیشنهادهای ویژه باید ابتدا در وب‌سایت مطرح شود.

بازاریابی

 اگر یک وب سایت خوب داشته باشید و روی چند کلمه کلیدی مرتبط با کسب و کارتان محتوا تولید کرده باشید، زمانی که فردی به دنبال اطلاعاتی در مورد خدمات و یا محصولات سایت شما باشد، این موتورها فرد را به سمت وب سایت شما هدایت می‌کنند. میزان بازدیدکننده سایت شما به عوامل زیادی وابسته است اما در بدترین حالت چیزی در حدود ۵۰ نفر در روز توسط موتورهای جستجو به یک سایت هدایت می‌شوند. هر وب‌سایت همواره با متقاضیان اطلاعات و محصولات فقط یک کلیک فاصله دارد و در تمامی ساعات شبانه روز و روزهای تعطیل نیز فعال است.

تولید محتواهایی که هم جذابیت بصری و هم جنبه اطلاع رسانی و تبلیغات دارند روی سایت امکان‌پذیر است.برای مثال ویدیوهای تبلیغاتی و یا آموزشی برای تبلیغات موثر و با ارزش ضروری است و قرار دادن این ویدئوها روی وب سایت کسب و کار اینترنتی باعث افزایش جذب مخاطب می‌شود.بازدیدکننده‌ها با وبسایتی که به خوبی طراحی شده ارتباط و تعامل خوبی برقرار می‌کنند.

  • مشتری ها با اطلاعات کافی تصمیم به خرید می‌گیرند. زمانی که مشتری در مرحله‌ انتخاب بین شما و رقیبتان قرار دارد، وب سایت کسب وکار اینترنتی می تواند تفاوت شما با رقبا را نشان دهد و مشتری شما را انتخاب کند.

جلب اعتماد مشتری

مهم ترین عامل جهت آغاز فرآیند خدمات رسانی به مشتریان، اعتماد سازی است؛ زیرا تا زمانی که مشتری به کسب و کارما اعتماد نداشته باشد از ما خریدنخواهد کرد. به یاد داشته باشید که مشتریان قبل از خرید محصولات و خدمات، از شما اعتماد می خرند. لذا داشتن یک وب سایت خوب بعنوان رسانه ای جهت بازتاب اعتماد مشتریان گذشته و نمایش گواهینامه ها و مجوزهای رسمی، نماد اعتماد الکترونیکی و غیره، بسیار مهم است. بسیار از مشتریان قبل از خرید وب سایت ارائه دهنده محصول یا خدمات را بررسی می کنند، نظر مشتری های قبلی را جویا می شوند، مجوزها را نگاه می کنند و بطور کلی پس از احراز اصالت کسب و کار ما اقدام به ثبت سفارش می کنند.

 سیستم ارتباط با مشتری و خدمات پس از فروش

یکی از ابزارهای بسیار مفید و کارآمد جهت برقراری ارتباط بلند مدت بین شما و مشتریانتان، داشتن یک وب سایت خوب برای کسب و کارتان است؛ جایی که علاوه بر اطلاع رسانی از خدمات خود به مشتریان، می توان نظرسنجی کرد، با ابزارهای ارتباط با مشتری CRM  میتوانید اطلاعات تماس مشتری ها را در بانک اطلاعات مشتریان جمع آوری کرده و در معرفی محصولات جدید و اطلاع رسانی های بعدی مانند خبررسانی از تخفیف ها و برنامه های بعدی یک ارتباط قوی ودوجانبه را ساخته و توسعه داده و به بهترین صورت از آن بهره مندشد . از طریق گرفتن ایمیل و راه‌های ارتباطی مشتریان، آنها را از اخبار کسب‌و‌کارتان، پیشنهادهای ویژه و سایر محصولاتی که احتمالا به آن علاقه‌مند هستند مطلع کنید.

به یاد داشته باشید که هزینه جذب مشتری جدید تا ۷ برابر بیشتر از نگهداری مشتری فعلی شماست. لذا داشتن یک وب سایت خوب برای کسب و کار از این جهت نیز اهمیت دارد که داشتن رسانه ای که بصورت ۲۴ ساعته به سوالات مشتریان پاسخگو باشد (نمایش اطلاعات تماس، پشتیبانی از طریق تیکت، نمایش دستورالعمل های استفاده از محصول، روش های نگهداری از محصول، روش های تعمیرات و . . . ) زیربنای مشتری محوری و تجربه گرایی به حساب می آید. وب سایت کسب و کار اینترنتی می‌تواند این امکان را برای مشتری فراهم کند که حتی بعد از خرید هم از خدمات و مزایایی که ارائه می‌دهید استفاده کنند.

برندسازی

اگر وب سایت را با تبلیغات کاغذی و سنتی مقایسه کنیم. کاتالوگ می‌تواند شامل تصاویر و متن باشد اما وب سایت می‌تواند از تصاویر، متون، فیلم، صوت و یا انیمیشن نیز بهره بگیرد؛ بنابراین امکان اطلاع‌رسانی جامع با محتوایی جذاب‌تر رابه ما و مشتریانمان می‌دهد. توجه نمایید کاتالوگ شما فقط به دست افراد محدودی میرسد و آنرا مشاهده و در اکثر مواقع از بین رفته و همیشه در دسترس نیست. در صورتیکه وب سایت همواره و در همه جا در دسترس بوده همان کاتالوگ سنتی را هم میتوانید به صورت یک فایل دیجیتال برای استفاده عموم و بدون هیچگونه هزینه چاپ مجدد در اختیار مخاطبین بسیار بیشتر قرار دهد. تمام برندهای بزرگ، چه در ایران و چه در سطح دنیا نقطه شروع شان برای برندسازی از طریق وب سایت بوده است.

در حقیقت سرمایه هر کسب و کار اینترنتی سایت اش است. هر چه از عمر سایت شما بگذرد قدرت و اهمیتش بالا می رود. از طرفی هر چه روی سایت خود کار کنید به نفع شماست. هم از لحاظ قدمت در حوزه کاریتان و هم از لحاظ جایگاه درموتورهای جستجو به یاد داشته باشید که گوگل همیشه سر جایش باقی می ماند و در واقع برندشما سرمایه شما محسوب می شود.

راحتی و امکانات

امکاناتی که سایت تان به شما می دهد، شما را قادر می سازد تا هرچه راحت تر کسب درآمد اینترنتی را تجربه کنید. با داشتن یک سایت می توانید همه چیز را اتوماتیک کنید. از عضویت در سایت گرفته تا فرایند خرید از سایت. همه چیز طبق میل شما انجام می شود.

 بروز کردن اطلاعات در سایت ها بسیار راحت تر از بروز رسانی اطلاعات در کاتالوگ ها ،بروشور ها و…می باشد و بدون اتلاف وقت و واسطه به راحتی می توان اطلاعات جدید را در اختیار کاربران قرار داد و تغییرات انجام شده در محصولات و قیمت ها را می توان به سرعت به اطلاع مشتریان رساند.

تجارت خودرا با وبسایت بین المللی کنیم

امروزه یکی از ملزومات فعالیت بدون مرز، ایجاد یک وب‌سایت است. به کمک وب‌سایت می‌توان با افرادی خارج از مرزهای کشور به سهولت ارتباط برقرار نمود و به معرفی خدمات و محصولات خود پرداخت. میزان سودآوری و درآمدزایی سایت‌ها به عوامل بسیاری وابسته است . قطعا محتوای وبسایت یکی از مهمترین عوامل موفقیت کسب و کار  شما بشمار می رود . استفاده از امکانات وبسایتها و کلا فضای شبکه اینترنت مانند امکانات تصویری ، بنرها ، تیزرها ، انیمیشن و موزیک در تبلیغات موثر و جذاب نقش بسیارمهمی در موفقیت هر کسب و کاری  می تواند داشته باشد .

اعتبار بخشیدن به کسب و کار اینترنتی

هزینه زیادتبلیغات موجب میشود که کسب وکارها همواره قادر به تبلیغ نباشند اما با داشتن وبسایت میتوان همیشه با استفاده از انواع تبلیغات و طرح ها به مشتریان و بازار هدف دسترسی داشت و این یکی از بزرگترین مزیت های داشتن وبسایت است . امروزه مشتریان شما بیشتر و بیشتر از اینترنت برای پیدا کردن محصول و سرویس‌هایی که نیاز دارند استفاده می کنند. کسب و کارهای اینترنتی با داشتن وب سایت اعتبار بیشتری پیدا می کنند.بدون سایت مشتریان شما را رقبایتان جذب می کنند.

اگربه یادداشته باشید در گذشته تلگرام ودرحال حاضر اینستاگرام در بین شبکه های اجتماعی بیشترین کاربرو محبوبیت رادارند اما درآینده مشخص نیست کدام شبکه اجتماعی در صدر توجه قرار بگیرد

بنابراین سرمایه گذاری در این شبکه ها خالی از ریسک هم نخواهد بود اما اگر شما یک وبسایت قدرتمند با محتوای مناسب داشته باشید همواره میتوانید از امکانات آن در جهت معرفی بیزنس و محصولاتتان بهره برده و بازار هدف خودرا بدست آورده و مشتری هایی وفادار داشته باشید . سرمایه گذاری دروبسایت بهترین نوع سرمایه گذاری جهت توسعه و بدنبال آن موفقیت کسب و کارشماست.